Novinky | Události

Letní kurz trubačů znovu ožil tóny borlic a lesnic

autor: | 18. 08. 2021 | Novinky, Události

Po loňské coronavirové přestávce ožil znovu Chlum u Třeboně a také jeho místní část Žíteč dalším tradičním Letním kurzem trubačů. Za přísně dodržovaných hygienických podmínek započala výuka v sobotu odpoledne na obecním úřadě v Chlumu i v žítečském kulturním domě. V neděli nás kromě výuky i ranního deštíku čekalo slavnostní zahájení za účasti paní místostarostky a odpolední výroční schůze KT ČMMJ, po ní pak ještě společenský večer pod otevřeným nebem…

Členská schůze klubu zaplnila žítěčský kulturní dům – kromě 46 členů se jí zúčastnilo i 5 hostů a během hodiny vyčerpala svůj hutný ale víceméně informativní program. Zápis z jejího průběhu najdete na stránce KLUB/ZÁPISY.

Výuku osvěžovaly společenské akce a koncerty. Pondělní koncert lektorů a trubačů na ostrůvku rybníka Hejtman připomenul svým programem letošní 150. výročí narození profesora Antonína Dyka, středeční výlet do Cepu byl pak už zkouškou na závěrečný sobotní koncert v Třeboni…

Je velice potěšující, že nás i letos posílilo sedm začínajících trubačů, pevně rozhodnutých začít s hraním v dospělém věku. To zřejmě ani netušili, anebo možná jen nevěřili, že si na kurzu odbudou i svůj veřejný koncertní debut.

Dalších sedm statečných trubačů se rozhodlo předstoupit v pátek před porotu a složit kategorizační zkoušku prvního či druhého stupně.

Pravidelnou výuku ve skupinách, společné nácviky, koncerty a společenské akce vystřídal závěrečný koncert na Myslivecké Třeboni. Tuto tradiční akci, pořádanou časopisem Myslivost ve spolupráci s kluby ČMMJ, jsme v sobotu doprovodili tradičním troubením z třeboňské radniční věže, trubačským průvodem okolo náměstí a koncertem na venkovním pódiu.

Pak už nezbývalo než se v zámeckém parku rozloučit, předat certifikáty úspěšným absolventům kategorizačních zkoušek, popřát si šťastnou cestu domů a naději na setkání na příštím LKT 6.-13. srpna 2022. Do té doby se však s mnohými uvidíme na dalších klubových akcích – tou nejbližší je setkání trubačů k výročí 150 let od narození prof. A. Dyka a 30 let od založení KT ČMMJ 4. září 2021 v Arboretu Řícmanice u Brna.