Myslivecké troubení

Myslivecké troubení je prastarou tradicí české myslivosti, na čas pozapomenutou, ale v posledních desetiletích znovu nabývající na oblibě i významu. Jen málokterý společný lov či myslivecká akce se obejde bez troubení. Mysliveckým troubením prezentujeme kulturní úroveň české myslivosti na veřejných vystoupeních zejména také směrem k nemyslivecké veřejnosti.
Myslivečtí trubači jsou přitom většinou hudební amatéři, kteří až se vztahem k myslivosti propadli kouzlu hry na bezventilové žesťové nástroje – přirozené lovecké rohy, zvané borlice a lesnice, jejichž tóny dokáží navodit loveckou atmosféru.

Klub trubačů sdružuje amatérské trubače se špičkovými hudebníky, kteří svůj profesní zájem spojili s posláním rozvinout českou loveckou hudbu a přitom rozšířit a povznést úroveň mysliveckého troubení. Nejplodnějším autorem soudobé české lovecké hudby je JUDr. Petr Vacek, garantem vzdělávání mysliveckých trubačů filharmonik Mgr. Petr Duda, lektorem, autorem a vydavatelem lovecké hudby MgA. Tomáš Kirschner… členové Loveckého tria Praha. Spolu s týmem svých kolegů, profesionálních hudebníků prestižních těles a hudebních pedagogů z celé republiky v rolích trubačských lektorů, se jim daří povznášet české myslivecké troubení na nebývalou úroveň.