Zveme vás

Letní kurz trubačů se rychle plní!

autor: | 18. 04. 2024 | Zveme vás

Přátelé trubači, pokud se chcete zúčastnit letošního jubilejního 20. ročníku Letního kurzu trubačů v Chlumu u Třeboně, neváhejte dlouho, protože kapacita kurzu není neomezená a seznam přihlášených se velice rychle plní…

Letošní novinkou je dlouho očekávaný kurz troubení v ladění Es, na který se můžete přihlásit namísto vašich tradičních okruhů Hrající trubači nebo Koncertní trubači s kategorizační zkouškou 2. stupně. Výhodu mají hráči na nástroje s ventily, kteří se mohou přihlásit do kombinovaného okruhu Klapkové nástroje + Es rohy, pokud si troufají zvládnout každodenní dopolední i odpolední výuku i záludnosti náročného ladění in Es, resp. hráči na lesní rohy, kteří mohou svůj nástroj proměnit stisknutím první klapky v improvizovaný Es roh.

Troubení v ladění Es je skutečně náročnější, takže kurz Es rohů je určen trubačům, kteří mají s hraním in Es už nějaké zkušenosti. Trubačům, kteří se chtějí s hraním na Es rohy teprve seznámit, doporučuje pořadatel začít individuálně s kvalifikovaným lektorem mimo LKT, anebo i během kurzu přikoupením individuálních lekcí in Es.

Neváhejte tedy příliš dlouho s rezervací vašeho místa na LKT 2024 vyplněním elektronické přihlášky. Podrobnosti či aktuality k LKT hledejte na stránkách pořádající organizace Společně myslivecky troubíme.

Pokud jste pravidelnými účastníky letních kurzů, jistě vás zasáhla zpráva o nedávném požáru kostela Nanebevzetí Panny Marie, dominanty Chlumu hned v sousedství základní školy, centra našich kurzů… Pokud chcete přispět na jeho opravu, pošlete prosím váš příspěvek na konto 7778888399/0800, zřízené přímo městysem Chlum u Třeboně, a do poznámky připište „Trubači KT ČMMJ“. Zdůrazníme tím vztah nás trubačů k tomuto líbeznému městečku a jistě tím potěšíme jeho obyvatele.