Události

Letní kurz trubačů je opět za námi

autor: | 14. 08. 2023 | Události

Pátečním koncertem na Chlumeckém náměstí a sobotním na tradiční Myslivecké Třeboni vyvrcholil již 19. ročník Letního kurzu trubačů.

Po červencových vedrech a suchu nám svatý Hubert dopřál chladivý déšť, takže místo posedávání po zahrádkách místních restaurací nebo trávení volného času v cyklistických tlačenicích či na borůvkových plantážích, jsme si mohli dopřát dostatek domácího cvičení, případně i poledního šlofíčka, pokud jsme zrovna nemuseli ždímat svršky či sušit promáčené boty… Když pak z oken Základní školy zazněly už poslouchatelné interpretace skladeb z kurzových skript, poslal nám svatý Hubert v závěru týdne za odměnu i sluníčko k osušení svršků i slz.

Hned v nedělní podvečer po prvním společném nácviku proběhla členská schůze Klubu trubačů ČMMJ s hojnou účastí 60 členů a 6 hostů, následovaná společenským večerem v kulturním domě v Žíteči. Kromě školy v Chlumu nám žítečský kulturák už několik let poskytuje skvělé zázemí pro hromadné aktivity.

Déšť ustal i na pondělní společný výlet do Nových Hradů s improvizovaným trubačským koncertíkem na nádvoří, zajímavou prohlídkou hradu a nakonec úžasným spojením violoncella a keltské harfy v podání dua Bárka na večerním koncertu na hradním nádvoří.

I v dalších dnech se bylo na co těšit. Na středečním narozeninovém koncertu se s vlastní tvorbou i známými písničkami předvedla Bětka Dudová a na čtvrteční taneční zábavě nemohl chybět Blue Moon Band Tomáše Kirschnera.

V pátek odpoledne předvedli před zkušební komisí své umění i odhodlání uchazeči o Kategorizační zkoušku. Svatý Hubert byl v té chvíli v Chlumu jistě přítomen, protože všech 9 uchazečů v Kategorizační zkoušce uspělo. Gratulujeme !!!

Nezbývá než poděkovat našim úžasným lektorům a zejména “otci zakladateli” chlumeckých kurzů Petru Dudovi. Už teď se můžeme těšit na další, jubilelní 20. ročník LKT, 3.-10. srpna 2024.