Zveme vás

Zimní kurz trubačů v Opavě 28.-30. ledna

autor: | 09. 12. 2021 | Zveme vás

Na konci hlavní lovecké sezóny se vždy už těšíme na intenzivní víkendový trubačský kurz v Opavě s účastí českých, moravských, pochopitelně také slezských, ale i slovenských trubačů. Od pátečního podvečera do nedělního poledne se ve skupinách podle pokročilosti učíme novým skladbám, které pak rovnou předvedeme na již tradičním nedělním koncertu v centru Opavy, než se po dobrém obědě v péči starostlivých kuchařek domova mládeže hotelové školy, plní zážitků z krásné lovecké hudby a nezapomenutelných setkání s podobně zaujatými lidmi, rozjedeme zpátky do svých domovů.

Velkou radost máme každý rok zejména ze začínajících trubačů, kteří se rozhodnou pro svoje první trubačské kroky pod vedením zkušených lektorů – profesionálních hudebníků z prestižních hudebních těles. Během jednoho víkendu se sice nenaučí troubit Desatero, ale dozvědí se jak na to a vyvarují se tím řady chyb a zlozvyků, které by jim komplikovaly jejich další trubačský rozvoj. Krom toho si také vyzkouší, jaké je to hrát v souboru pod vedením dirigenta či sbormistra, ve zkušebně i na veřejném koncertu.

Minulou zimu nám opavský trubačský kurz nebyl dopřán, tak věřme, že tentokrát se to už opět podaří. Není jednoduché v dnešní složité době takové setkání uskutečnit, tak buďme, prosím, trpěliví a sledujme stránky SMTdolce, kde by se měl v pravou chvíli objevit přihlašovací formulář.