Události

8. Česko-Slovenská soutěž je za námi

autor: | 05. 06. 2023 | Události

Tradiční Česko-Slovenská soutěž mysliveckých trubačů je každoročním úběžníkem většiny trubačských souborů i jednotlivců, aktivně zapojených do činnosti našeho klubu. I když soutěž chápe většina z nás jako přátelské setkání s výměnou zkušeností, získáváním kvalitní zpětné vazby od zkušené poroty, složené z osobností lovecké hudby…, kdo by nechtěl zazářit ve finále nebo se mu alespoň o kousek přiblížit?!

Letošní 100. výročí ČMMJ, resp. s ním spojené oslavy v centrech i regionech s vysokými nároky na trubače, nedovolovaly tak soustředěnou přípravu jako v minulých letech. Přesto se, alespoň podle slov porotců, úroveň trubačských výkonů opět zvýšila, takže bylo těžké vybrat mezi nimi ty nejlepší. Výsledkové listiny všech pěti kategorií, včetně bodového hodnocení, najdete na stránce SOUTĚŽENÍ / 8. ČSSMT 2023.

Důležitější než pořadí ve výsledkové listině je pro nás nadšení pro myslivecké troubení a chuť neustále se zlepšovat. Důkazem toho je široká škála soutěžících, od zkušených prestižních souborů přes nová, často jen dočasná, např. studentská uskupení až po dětské soubory…, které se nerozpakují společně soutěžit, povzbuzovat se navzájem, porovnávat interpretace soutěžních skladeb a získávat zkušenosti z veřejných vystoupení před publikem a odbornou porotou…

Absolutní vítězové soutěže – Haluzníci MENDELU

Soutěž proběhla v sobotu 3. června v nádherném prostředí zámeckého parku v Lešné u Valašského Meziříčí za krásného slunečného počasí. Ale už v páteční podvečer se podstatná část účastníků sjela do Lešné na tradiční troubenou a zpívanou svatohubertskou mši svatou, která se zároveň stala součástí souběžné akce Noc kostelů.

A kdo v sobotu hned po soutěži nespěchal domů, mohl si užít příjemný a uvolněný večer pod korunami staletých stromů v zámeckém parku s vydatným občerstvením… O zábavu se trubačům starat netřeba – za doprovodu akordeonů, ukulele i lesního rohu se zpívalo ještě i po půlnoci.

Děkujeme organizátorům, správě zámku i místní samosprávě, odborné porotě a zejména účastníkům ze všech koutů Česka i Slovenska za nádherný společný prožitek této naší tradiční mezinárodní trubačské slavnosti. Těšíme se na další setkání v příštím roce na Slovensku.