Novinky | Události

6. ČSSMT má své vítěze

autor: | 07. 06. 2021 | Novinky, Události

6. česko-slovenská soutěž mysliveckých trubačů proběhla v sobotu 5. června za zvláštních hygienických i organizačních opatření pod otevřeným nebem ve Strkovském parku města Planá nad Lužnicí. Zúčastnilo se jí na sto trubačů z České republiky i ze Slovenska, soutěžících ve všech soutěžních kategoriích v ladění B i Es, přestože některé kategorie byly obsazeny spíše symbolicky. Korektní odborné hodnocení téměř čtyřiceti soutěžních vystoupení s jednou povinnou a jednou volitelnou skladbou, i zpětnou vazbu k nim, zajistila tříčlenná porota špičkových hornistů a trubačských lektorů ve složení Karel Šimek, Jan Karas a Filip Špingl.

I přes letošní nižší účast souborů, které se donedávna nemohly scházet ke společným nácvikům, naplnila soutěž naše cíle a očekávání. Pro amatérské trubače je velice významná zkušenost z vystoupení před odbornou porotou i její kvalitní a povzbudivá zpětná vazba. Mohou si také porovnat svůj přístup s ostatními soutěžícími a například i to, jak se zbavovat trémy z veřejného vystoupení. V neposlední řadě jde také o radost ze setkání, výměnu zkušeností, inspiraci zkušenějšími soubory i jednotlivci a získání tolik potřebné dávky motivace pro další hru a její neustálé zlepšování.

Vítězi se stali všichni, kteří projevili dost trpělivosti a úsilí k nácviku soutěžních skladeb a kteří měli odvahu do Plané přijet a předstoupit se svým uměním před odbornou porotu i před kritické a zároveň uznalé publikum soutěžících kolegů a jejich doprovodu.

Svatý Hubert popřál soutěži příjemné počasí a přestože hromové pokyny z nebeské režie možná poněkud zestručnily vyhlašování výsledků, bouřky se Plané nakonec vyhnuly, takže setkání mohlo v družné a kultivované volné zábavě pokračovat až do večerních hodin.