Události

9. ČSSMT zná své vítěze

autor: | 09. 06. 2024 | Události

Jsou jimi bezpochyby všichni, kdo měli dostatek elánu k nácviku soutěžních skladeb, odvahu přijet do Holíče vystoupit před přísnou, leč spravedlivou odbornou porotou a srovnat se s ostatními mysliveckými trubači, stále kvalitnějšími amatérskými soubory, mnohdy podpořenými hudebně vzdělanými muzikanty. Podle závěrečných slov předsedy poroty Bohuslava Smutného jsou stále náročnější soutěžní skladby trubači stále lépe interpretovány…

Nechtěnou chybou pořadatelů se do okamžiku vyhlášení výsledků bohužel nepřičetla nejlepšímu souboru v ladění Es významná část přidělených bodů, takže za vítěze v kategorii souborů v ladění Es byl večer na místě vyhlášen ve skutečnosti druhý nejlepší soubor. Po následném odstranění chyby se tedy výsledné pořadí souborů v ladění Es posunulo o jednu příčku.

Gratulujeme vítěznému souboru v ladění Es Jihočeským trubačům, vítěznému souboru v ladění B Povltavským trubačům, kteří jsou zároveň absolutními vítězi 9. ČSSMT, vítězům všech tří kategorií sólistů, i všem ostatním úspěšným účastníkům, kteří se díky soutěžení ve svém umění stále zlepšují.

Správné a slovenskými kolegy garantované výsledky soutěže ve formě společné tabulky souborů i jednotlivců najdete na stránce SOUTĚŽENÍ / 9. ČSSMT 2024 našeho klubového webu nebo přímo na stránkách letošního pořadatele.

Děkujeme kolegům z Klubu trubačov Slovenskej republiky za uspořádání soutěže a už teď se můžeme těšit na jubilejní 10. ČSSMT, tentokrát opět v České republice 7. června 2025 na zámku Konopiště.