Události

Zimní kurz v Opavě je za námi

autor: | 30. 01. 2023 | Události

Poslední lednový víkend se na již dvanáctý Zimní kurz trubačů sjelo do Opavy téměř 80 trubačů a lektorů nejen z Moravy a Slezska, ale i z nejvzdálenějších koutů Čech.

Jako každý rok mezi námi přibyla celá řádka začínajících trubačů, potenciálních členů KT ČMMJ, kteří se během dvou dnů naučili ovládnout svůj nástroj natolik, že mohli vystoupit i samostatně, byť se skladbou na jediném zvládnutém tónu, na společném nedělním koncertu. Hrající trubači, i trubači s KZ II, si pod dohledem lektorů vyzkoušeli některé povinné skladby na letošní 8. ČSSMT a další zajímavé skladby praktické i duchovní lovecké hudby, ale třeba i Lehkou kavalerii Franze von Suppé, upravenou Matějem Vackem pro lovecké nástroje.

Zkušenosti, nabyté na kurzu, náročném trubačsky i společensky, využili jeho absolventi na již tradičním nedělním dopoledním koncertu v kostele sv. Janů v centru Opavy, kde si mohli užít zasloužené ovace početného publika.

Během kurzu bylo také možné složit trubačskou Kategorizační zkoušku, takže nám opět přibylo 5 trubačů s KZ I. stupně a 2 trubači s KZ II. stupně. Gratulujeme!