Novinky | Události

Vánoční hudební hostina v Rudolfinu

autor: | 11. 12. 2022 | Novinky, Události

11. prosince v 11 hodin se znovu rozezněly tóny lesních rohů, lesnic i borlic ve Dvořákově síni pražského Rudolfina, aby zahájily tradiční České myslivecké Vánoce. A znovu mohli trubači našeho klubu nahlédnout z empory i z prken koncertního pódia do vyprodaného hlediště, nechat se dojmout působivou hudbou v podání Loveckého tria Praha a jejich hostů a přispět zpěvem i tóny loveckých rohů k letošní na laskominy bohaté „vánoční hudební hostině“.

Podstatnou součástí letošního programu bylo vystoupení nadějí našeho klubu, Mladých trubačů ČMMJ, pod dlouhodobým a cílevědomým vedením Mgr. Petra Dudy. Právě jemu zde byl za mimořádné zásluhy o rozvoj mysliveckého troubení a vzdělávání amatérských trubačů, zejména mládeže, propůjčen Čestný myslivecký řád ČMMJ, který je nejvyšším vyznamenáním v naší, vbrzku již stoleté, myslivecké jednotě. Gratulujeme z celého našeho trubačského srdce 💚 a moc si vážíme všeho, co pro nás, myslivecké trubače a zejména pro naši mládež Petr dělá!

Poprvé v moderních dějinách české lovecké hudby jsme měli možnost spojit trubače se smyčci v jediný živý organismus. Celý koncert byl překrásným pohlazením na duši díky spolupráci Petra Dudy a Lady Bendové, pod jejímž vedením smyčcový orchestr ZUŠ Lounských z Prahy 4  vystupoval.

Děkujeme Vám všem, kteří jste se na vánočním koncertu v pražském Rudolfinu podíleli a mohli jsme si tak všichni odnášet překrásný a nevšední adventní zážitek na vlně povznášející hudby.