Akce | Zveme vás

Přijeďte s námi v sobotu 22. dubna do Brna zahájit Národní výstavu myslivosti

autor: | 16. 03. 2023 | Akce, Zveme vás

Vyvrcholení letošních oslav 100. výročí ČMMJ proběhne na Národní výstavě myslivosti na brněnském výstavišti 22.-26. dubna 2023.

V sobotu proběhne její slavnostní zahájení a také souběžné Mistrovství Evropy ve vábení jelenů. Součástí sobotního slavnostního programu bude galavečer s udílením pamětních medailí, následovaný mysliveckým plesem.

Nedělní program bude pak v režii Českého rozhlasu s živými vstupy do vysílání, včetně koncertu lovecké hudby. I v dalších dnech bude probíhat v pavilonu G1 moderovaný myslivecký program s vystoupeními jednotlivých klubů na hlavním pódiu.

Pro nás trubače je to příležitost prezentovat myslivecké troubení návštěvníkům z řad myslivců i široké veřejnosti. Jste tedy všichni vítáni, pokud se budete chtít dle vašich možností zapojit do trubačských vystoupení kteréhokoli dne. Aby však sobotní zahájení pod taktovkou dr. Vacka vyznělo opravdu majestátně, byli bychom rádi, kdyby vás co nejvíce přijelo právě v sobotu. Abychom mohli společná vystoupení (slavnostní zahájení NVM, zahájení ME ve vábení jelenů a záhájení galavečera) společně nacvičit, sejdeme se u pódia pavilonu G1 v sobotu už v 8h na společnou zkoušku. Společná část trubačských vystoupení bude sestavená ze známých skladeb (Trubačské desatero, Chlumecká fanfára, Konopišťské halali atp.)

Pokud se tedy do Brna chystáte a chcete se trubačských vystoupení v sobotu či v dalších dnech zúčastnit, napište mi o tom, prosím co nejdříve na mirek.novacek@gmail.com, abych mohl sestavit jmenný seznam trubačů pro vstup do areálu výstaviště a zaslat vám podrobnější informace k trubačskému programu toho či onoho dne.