Události

Jarní vytrubování LDF MENDELU

autor: | 06. 05. 2024 | Události

Vydatná jarní bouřka vyhnala trubače z rozkvetlého arboreta v brněnských Černých Polích do auly Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně, kde se v pondělí 6. května jen s mírným zpožděním uskutečnil tradiční jarní koncert studentů MENDELU a jejich hostů.

Kromě čtyř místních studentských souborů zde vystoupili i trubači ze SLŠ Hranice. Pozváni přijali také tradiční účastníci Jarního vytrubování Líšenští trubači i nově vzniklý smíšený soubor Českomoravská Esa v ladění Es.

Účastníky koncertu pozdravila předsedkyně KT ČMMJ Hanka Sedláčková a vyjádřila obdiv k umění i nadšení studentských souborů.

Zvláštního poděkování se od studentů MENDELU dostalo posluchačce JAMU a člence Rady KT ČMMJ Lence Kořenské, která na LDF působí jako lektorka troubení a vede zde celou řadu souborů od začínajících až po pokročilé.

Velký obdiv si zaslouží studentští organizátoři mysliveckého troubení. I díky jejich nadšení a úsilí získaly dva studentské soubory MENDELU v mezinárodní konkurenci na nedávné Akademické soutěži v Polsku první a druhé místo. Gratulujeme!