Druhý zářiový víkend se brněnský hrad Špilberk ocitl v zakletém lese. Zakletou královnu se za pomoci řady pracně získávaných indicií pokoušely vysvobodit stovky dětí se svými rodiči a myslivečtí trubači jim při tom pomáhali.
Muzeum města Brna tímto čarovným víkendem zahájilo na Špilberku půlroční výstavu LESEM a její součástí se stala i expozice ke 100 letům ČMMJ.
Přestože se Špilberk naplnil spoustou víl, bludiček, hejkalů a dalších lesních bytostí, myslivci na hradě dominovali. Kromě trubačů se brněnské veřejnosti představily i další kluby ČMMJ, jako např. vábiči, sokolníci a dámy české myslivosti.
Tóny loveckých rohů zněly nejen při společných prezentacích ČMMJ na hlavním pódiu velkého nádvoří ale i z nejrůznějších míst hradu. Hned ráno na uvítanou ze západní a severní kurtiny i z jižního dělového bastionu, odpoledne z rozhledny, hranolové věže i z nejrůznějších hradních zákoutí. Nádhernou akustiku si trubači užili zejména v královské kapli, ale ani v těchto intimních prostorách neměli nouzi o publikum.
Výstavu zahájili trubači pod vedením Lenky Kořenské už na středeční vernisáži. Sobotní a nedělní vytrubování i komentované prezentace mysliveckých tradic a lovecké hudby zajistili Babylonští trubači, Trubači OMS Přerov, Trubači z Bažantnice a další trubači KT ČMMJ včetně naší nové předsedkyně Hanky Sedláčkové.
Velice si vážím jejich účasti a cestování do dopravně nedobytného Brna v neobvykle horkém počasí nejen z Moravy, ale také z Prahy, jižních Čech i Podkrkonoší…