Události

40. ročník slavností lesního rohu v Žehušicích

autor: | 29. 06. 2024 | Události

za účasti Trubačů OMS Přerov a Povltavských trubačů

Příspěvek Petry Šnajdrové:

Dne 22. června 2024 se v malebné obci Žehušice konal jubilejní 40. ročník festivalu J. V. Sticha – Punta, který přilákal milovníky hudby a přírody z širokého okolí. Tato tradiční událost oslavuje dílo slavného českého hornisty a skladatele J. V. Sticha (pseudonym Giovanniho Punto) a je svátkem hudby a lesnictví.

Letošní ročník byl obzvláště výjimečný díky kulatému výročí a koncertu světově uznávaného hornisty Radka Baboráka s hosty.

Festival začal slavnostním zahájením slovem organizátora prof. Jindřicha Petráše a starostou obce panem Jaroslavem Hrubešem za doprovodu Trubačů OMS Přerov a Povltavských trubačů. Po zahájení se hosté za doprovodu fanfár trubačů přesunuli do obory s bílými jeleny, kde proběhla komentovaná prohlídka. Poté se účastníci vydali do kostelíku sv. Marka, kde se konala Hubertská mše B dur od autorů Petra Vacka a Josefa Selementa za doprovodu zpěvu a hry na lesnice.

Jedním z vrcholů letošního ročníku byl koncert Radka Baboráka, který se svými hosty předvedl nezapomenutelný hudební zážitek. Jejich výkon sklidil bouřlivý potlesk a přispěl k výjimečné atmosféře celého festivalu. Festival J. V. Sticha – Punta v Žehušicích opět ukázal, jak důležitou roli hraje tradice a kultura v životě obce jsme velmi rádi, že jsme mohli být součástí.